Minkšti pliušiniai BUDI BASA žaislai Minkšti pliušiniai BUDI BASA žaislai
Pristatymo vieta:
Vilnius - nemokamai
+370 60 651 652
Informacija: 9:00 - 21:00

Rožių priežiūra

Rožė – tai ypatinga ir labai įnoringa gėlė. Jeigu trokštate, kad ji išsaugotų savo grožį ir atrodytų nepriekaištingai ilgą laiką, pasinaudokite žemiau pateiktais patarimais:

1. Išvyniokite gėles iš pakuotės

Pašalinkite ne tik įpakavimą, bet ir papildomai iš puokštės išimkite kitas gėles ir žalumynus. Rožė nemėgsta dalintis viena vaza su kitomis gėlėmis, jos greitai pradeda leipti.

2. Paruoškite gėlių tirpalą

Rožės pusė koto turėtų būti vandenyje. Pavyzdžiui, jei rožės ilgis – 50 cm, tai 25 cm turėtų būti apsemti vandens. Taip pat nuo vandenyje esančios koto dalies turėtų būti nuskabomi lapai, nes jie tiesiog pus.

3. Nupjaukite ne mažiau kaip 4 cm gėlės stiebo

Panardinkite rožių stiebus po vandeniu ir aštriu peiliu arba žirklėmis įstrižai patrumpinkite joms šiek tiek stiebų galiukus (įstrižas pjūvis padidins paviršių, kuris sugeria vandenį). Nupjauti reikia po vandeniu tam, kad oras neužkimštų stiebo gyslų, per kurias gėlė gers vandenį. Rožes negalima merkti į vandenį tiesiai iš čiaupo, nes tokiame vandenyje esantys oro burbuliukai irgi užkemša gyslas. Jei rožės stiebas spygliuotas, neišimant iš vandens, nupjaukite visus spyglius ir lapus, kad vanduo vazoje nuo jų nesupūtų.

4. Vandenį vazoje keiskite kasdien

Kiekvieną kartą, kai keičiate vandenį, pakartotinai nupjaukite ir stiebų galiukus. Vazą pastatykite vėsioje vietoje, toli nuo saulės spindulių ir kitų šilumos šaltinių. Skintos rožės nemėgsta šilumos, tiesioginių saulės spindulių ir „sunkaus“ patalpų oro. Optimali oro temperatūra yra 18-22 °C. Nepamirškite rožių nuolat purkšti, ypač jei įjungtas šildymas ir oras yra sausas.

5. Šviežius vaisius laikykite atokiau nuo rožių

Faktas, kad švieži vaisiai išskiria medžiagą, kuri pagreitina vaisių nokimą, o tai reiškia, kad rožė greitai nusimes lapus, kad pradėtų brandinti sėklas.

6. Jei puokštė išsilaikė pakankamai ilgai

Kai puokštė kelias dienas savo spalvomis džiugino širdį, bet pastebėjote, kad praėjus kažkiek laiko po truputį pradėjo nykti ir nei vienas iš pateiktų būdų nepadeda, įvyniokite rožes į popierių, dar kartą nupjaukite stiebų galiukus ir įdėkite rožių stiebus į verdantį vandenį 3-5 minutėms, paskui vėl nupjaukite galiukus, pamerkite gėles į šaltą vandenį ir palikime vazą 3-4 valandoms vėsioje vietoje. Šis būdas naikina bakterijas ir pašalina orą iš stiebų – tačiau tai yra kraštutinė priemonė, taikoma tik tuo atveju, jei visi kiti gaivinimo būdai neduoda rezultatų.

7. Kai puokštė pradėjo vysti

Jei puokštė pradėjo vysti, neskubėkite jos išmesti, galite ją paversti herbariumu ir išsaugoti kaip malonų prisiminimą. Jums tereikia išimti rožes iš vazos ir pakabinti jas taip, kad kabėtų žiedais žemyn. Kai rožės išdžius, jos įgaus pradinę formą.

Kodėl mes