Minkšti pliušiniai BUDI BASA žaislai Minkšti pliušiniai BUDI BASA žaislai
Pristatymo vieta:
Vilnius - nemokamai
+370 60 651 652
Informacija: 9:00 - 21:00

Vardadieniai

Vardadienis – ypatinga šventė švenčiama daugelyje Europos šalių ir Šiaurės Amerikoje. Nors pati tradicija yra krikščioniškos kilmės, kuomet vardo diena būdavo švenčiama pagal šventojo vardą, šiais laikais šventė šiek tiek transformavosi ir yra skiriama visiems vardams. Net ir tiems, kurie nėra šventi.

Tai yra tarsi gimtadienis, dar viena proga prisiminti ir pasveikinti sau artimą žmogų. Kai kurie iš jų yra tikri laimės kūdikiai ir turi net kelis vardadienius per metus. Jei seniau vardadieniai būdavo surandami tik plėšomuose kalendoriuose, tai šiomis dienomis viskas daug paprasčiau – vardadienių paieška gali būti atlikta vos per kelias akimirkas, pasinaudojant interneto pagalba.

Kaip bebūtų, vardadieniai šiandien turi kiek dvejopą įvaizdį visuomenėje. Vieni žmonės juos labai mėgsta ir netgi įsižeidžia, jei artimieji jų nepasveikina šios ypatingos dienos proga, kai tuo tarpu kiti elgiasi atvirkščiai – vardadienius vadina visiškai jokios reikšmės neturinčia švente ir siūlo ją paprasčiausiai ignoruoti.

Lietuvoje vis dar gyva tradicija vardus rinkti pagal tai, kokios vardo dienos yra švenčiamos tądien, kai gimė žmogus. Turbūt nenustebsite sužinoję, jog dauguma gimusių per Jonines yra pavadinami Jonais ir Janinomis.

Nors vardadienis savo reikšmingumu toli gražu neprilygsta gimtadieniui, vis dėlto tai yra kultūrinis dalykas. Jei norite švęsti savo vardadienį, tarsi tai būtų svarbiausia diena metuose – švęskite, niekas negali jums to uždrausti! Taip pat nepamirškite pasveikinti ir savo artimųjų, nebijokite, jog jie įsižeis ar liks nepatenkinti. Visi mėgsta dėmesį ir išreikštą rūpestį, todėl net ir paprasta sveikinimo žinutė tikrai įžiebs šypseną veide ir padarys dieną bent šiek tiek geresne.

Idėja sveikinimui su vardadieniu: kiekvienas vardas turi ypatingą savo reikšmę, todėl skirkite šiek tiek laiko ir išsiaiškinkite, ką reiškia sveikinamo žmogaus vardas. Tai gali tapti gera tema maloniam pašnekesiui ir dar labiau suartinti jūsų ryšį.

Jei nežinote kokią dieną bus jūsų ar jūsų artimojo vardadienis, pasinaudokite paieška ir įsidėmėkite šias datas!
Kodėl mes