Pristatymo vieta:
Vilnius - nemokamai
+370 60 651 652
Informacija: 9:00 - 21:00

Vardai ir jų reikšmės

Ar žinojote, jog senovėje žmogaus vardas turėjo daug didesnę reikšmę, nei turi dabar? Jei šiais laikais vardas dažnai yra ne kas daugiau nei tiesiog įrašas asmens tapatybės dokumente, tai senovėje vardas būdavo tarsi ypatinga pravardė apibūdinanti žmogų ir pagrindines, ryškiausias jo savybes.

Dauguma žmonių buvo giliai įsitikinę, jog būtent vardai gali apspręsti tai, kokį žmogus nugyvens gyvenimą, kaip susiklostys jo likimas, netgi jo padėtį visuomenėje. Vardų reikšmės įgavo dar didesnę prasmę tuomet, kai pasaulyje įsigalėjo religijos – Krikščionybė ir Islamas. Kai didžioji dalis šiuolaikinio vakarų pasaulio atsivertė į Krikščionybę, kiekvienas žmogus stengėsi savo atžaloms suteikti šventus vardus ir taip palaiminti jų gyvenimą.

Atrodo, jog moderniame pasaulyje vardų reikšmės prarado savo įtaką, niekam neberūpi nei vardų kilmė, nei tai, kokią dalią vardas pranašauja žmogui. Dabar daug svarbiau tai, kaip vardas skamba, ar jis yra išskirtinis ir madingas.

Nesvarbu kuriai iš šių teorijų pritariate, sužinoti savo vardo reikšmę yra smagu, tiesa? Mūsų duomenų bazėje rasite absoliučią daugumą lietuviškų vardų ir paaiškinimų apie jų prasmę.      Reikėtų turėti omenyje, jog dauguma vardų reikšmių yra tiesiog istorijos interpretacijos ir todėl šios informacijos negalima priimti kaip šimtaprocentinių faktų. Tai ypač galioja tiems vardams, kurie nėra atėję iš amžių glūdumos ir buvo sudaryti tik pastaraisiais metais. Šalia vardų reikšmių rasite ir vardo dienų datas, todėl nepraleisite progos pasveikinti varduvininkų.

Kodėl mes